Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Symbole Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Fałkowie

Symbole Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Fałkowie

SZTANDAR I LOGO

Sztandar dla szkoły ufundowali państwo  Popławscy i  państwo Rybiccy. Płat sztandaru stanowi tkanina w kształcie kwadratu o wymiarach 100cm x 100cm. Przymocowany jest on do drzewca wykonanego z jasnego drewna toczonego, zakończonego głowicą w formie srebrnego orła w złotej koronie. Sztandar obszyto złotą taśmą. 
Główna strona sztandaru, awers, ma granatowe tło. Centralne miejsce zajmuje wyszywany Krzyż Powstańczy, który jest logiem szkoły.  Na krzyżu, pośrodku, znajduje się okrągła tarcza, a w niej wizerunek Powstańców Wielkopolskich. Jest to również symbol naszej szkolnej społeczności. Logo szkoły jest dziełem uczennicy, Anity Labrenc. 
Tarcza otoczona jest wieńcem z liści dębowych. Na lewym ramieniu znajduje się  data: 1918, na prawym ramieniu: 1919. Na pionowych ramionach umieszczony jest miecz skierowany ostrzem ku dołowi. Wokół krzyża został umieszczony napis: „ SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH” dopełniony u dołu w linii prostej napisem: „W FAŁKOWIE”.
Rewers sztandaru jest czerwony. Na tym tle w centrum umieszczono godło Polski, czyli wizerunek orła białego z głową ozdobioną złotą koroną zwróconą w prawo. Nad godłem państwowym na półokręgu widnieje złoty napis: „MŁODE UMYSŁY I SERCA”, pod orłem, także na półokręgu, znajduje się napis „OJCZYŹNIE”. Orzeł został wyhaftowany nicią srebrną, zaś korona, dziób i pazury –  złotą. Sztandar wyszyły siostry zakonne z Klasztoru Mniszek Karmelitanek Bosych w Gnieźnie. 

Data dodania: 2022-04-08 17:41:07
Data edycji: 2022-04-08 18:02:37
Ilość wyświetleń: 432
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej