Aktualności

Kwiecień obfitował w konkursy i turnieje. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie utalentowani plastycznie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Bibliotekę Gminną w Łubowie z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Możliwości były dwie: uczniowie klas IV i V mogli przygotować pocztówkę, szósto i siódmoklasiści – plakat. W pierwszej kategorii nagrodzeni zostali: Jakub z zerówki, pierwszoklasistka Weronika i Marta z klasy II, natomiast wyróżnienie otrzymali: Łukasz, Dawid i Maksymilian z klasy IV. Jury konkursowe bardzo wysoko oceniło też plakat Magdy z klasy VIa. Zajęła ona w konkursie II miejsce. Prace powstawały pod okiem nauczycielki plastyki – pani Marleny Boguckiej. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki, na których znalazły się wszystkie prace konkursowe.

Siódmoklasiści i szóstoklasista wzięli udział w 3 edycji konkursu historycznego Patria Nostra, którego organizatorem była Fundacja ww Konkursu. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu 30-sekundowego filmu lub animacji komputerowej, dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski, które miało miejsce w jednym z 52 tygodni roku. Lilianna, Paweł i Marcel przygotowali animację o Janie Pawle II. Uczestnicy razem z opiekunem – panią Dorotą Chudą – wzięli udział w uroczystej gali, podczas której rozdano nagrody zwycięzcom i wyróżnionym. Uroczystość odbyła się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wzięli w niej udział uczniowie z województw mazowieckiego, wielkopolskiego i małopolskiego oraz młodzież z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Kazachstanu.

W kwietniu odbył się również finał Szkolnego Turnieju Szachowego zorganizowanego w ramach zajęć świetlicy szkolnej przez panią Lidię Prell. Ostatnią, decydującą partię szachową rozegrali piątoklasista Adrian oraz uczeń klasy siódmej – Paweł. Mistrzem szachowym Szkoły Podstawowej w Fałkowie został Paweł, jego kolega – Adrian - uzyskał tytuł wicemistrza. Doniosłą rolę w tym konkursie odegrał uczeń klasy VIb – Maciej, który od kilku lat odnosi sukcesy na ogólnopolskich imprezach szachowych, a w szkolnym turnieju był sędzią, dodajmy – bardzo profesjonalnym.

W Gminnym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym dla klas siódmych naszą szkołę reprezentowali: Lilianna, Paweł i Bartosz. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zestawem bardzo trudnych zadań z matematyki, chemii, geografii i fizyki. Poziom był bardzo wyrównany, ale uczniowie naszej szkoły – prócz tego, że posiadali ogromną wiedzę, okazali się również najszybsi. Wrócili jako zwycięzcy.

Z okazji Dnia Ziemi - obchodzonego 22 kwietnia, w klasach 0 – III odbył się konkurs przyrodniczy Tele – Eko zorganizowany z inicjatywy pani Zyty Lewandowskiej. Jego zwyciężczynią została Marysia z klasy III.

Dzień później pani bibliotekarka zaproponowała uczniom z klas III - VII udział w konkursie czytelniczym. Pretekstem był, obchodzony 13 kwietnia, Światowy Dzień Książki. Laureatami konkursu zostali: Marysia z klasy III, Paweł z klasy IV, Zosia z klasy 5, Emilka z klasy VI i Lilka z klasy VII.

 

  • obraz 336
  • obraz 337
  • obraz 338
  • obraz 339
  • obraz 340
  • obraz 341
  • obraz