Inspektor ochrony danych

DBI 2018 obchodziliśmy  pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 podkreślaliśmy także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

W naszej szkole obchody podzielone były na dwie części: we wtorek 6 lutego odbyły się zajęcia dla klas 0-III organizowane przez panią Hannę Piotrowską, w czwartek 8 lutego odbyły się zajęcia dla klas IV – VII. W tym dniu zajęcia podzielone były na dwie grupy: IV –V prowadzone przez panią Hannę Piotrowską i VI-VII prowadzone przez Panią Małgorzatę Mrożek. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, następnie pracowali metodą warsztatową wykonując poszczególne zadania: metaplan, plakat, rozwiązując rebus i pisząc list. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Więcej informacji dotyczących DBI 20118 można uzyskać na stronie internetowej http://www.saferinternet.pl

  • plakat1
  • plakat2

Kontakt


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.:  61 427 59 42
Dyrektor: +48 663 700 616
Sekretariat: +48 667 289 062

BIP logo