Aktualności

Królewska gra w szachy na dobre zagościła w świetlicowych progach. W naszej szkole jest wiele osób, które bardzo chętnie podejmują wyzwania szachowe, rozgrywają mecze, doskonaląc jednocześnie swoje umiejętności.

W ostatnim czasie takie wyzwanie podjęło ośmiu śmiałków z klas IV- VII, którzy chcieli nie tylko miło i aktywnie spędzić czas, rozwijać swój potencjał, ale przede wszystkim sprawdzić swoje siły i możliwości w grze z mistrzem powiatu Maciejem. Rozegrano tzw. symultanę, czyli mecz szachowy, w którym jeden szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami. Każdy rozgrywa partię na swojej szachownicy. Jest to bardzo popularna forma propagowania szachów.

Do rozgrywek stanęli: Oskar, Kacper, Fabian, Wojtek, Mikołaj, Marcel, Wojtek i Paweł. Wszyscy zawodnicy bardzo dzielnie i z wielkim skupieniem grali swoje mecze szachowe, musieli wykazać się wieloma umiejętnościami; oprócz tych ściśle szachowych, także umiejętnością cierpliwości, czekania na swoją kolej, wytrzymałości. Wszystkie mecze wygrał Maciej i bardzo serdecznie mu gratulujemy! Każdy śmiałek podejmujący wyzwanie może i powinien czuć się również zwycięzcą, w myśl znanego powiedzenia, że ZWYCIĘZCĄ jest nie tylko ten, kto wygrywa, ale również ten kto podejmuje walkę. Tak więc wszystkim uczestnikom symultany gorąco gratulujemy. Dziękujemy za podjęcie wyzwania i sportową postawę.

  • img_20180515_081056
  • img_20180515_081120
  • img_20180515_081628
  • img_20180515_082732