Aktualności

Sprawozdanie klasy 8

Dnia 13.05.2019r. o godz. 23:45 po kontroli panów policjantów wszyscy zapakowali się do wesołego autokaru. Wyruszyliśmy w stronę południowej granicy, aby zwiedzić Czechy, Austrię i Węgry. Mimo początkowego braku energii, szybko rozbudził nas zapach świeżego jedzenia. Po długiej drodze zwiedziliśmy miasta położone w Zakolu Dunaju. Po przejeździe zakwaterowaliśmy się w pierwszym hotelu. Jedzonko było tam bardzo dobre!

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Budapesztu. Pięknej węgierskiej stolicy położonej nad Dunajem. Po zwiedzeniu miasta wróciliśmy do hotelu, lecz to nie był koniec atrakcji. O godzinie 21:00 rozpoczęliśmy rejs statkiem po Dunaju. Zobaczyliśmy pięknie oświetlone majestatyczne mosty i Parlament, którego widok zapierał dech w piersiach.

Trzeciego dnia wyjechaliśmy do Wiednia- stolicy Austrii. Zobaczyliśmy tam wzgórze Kahlenberg gdzie Jan III Sobieski stoczył zwycięską bitwę z Turkami. Obejrzeliśmy także Katedrę wiedeńską. Z Wiednia udaliśmy się w stronę Hotelu Krystal.

Czwartego dnia nastąpił czas powrotu do domu do jakże stęsknionych rodziców :D! W drodze powrotnej odwiedziliśmy Jaskinie Morawskiego Krasu, a tam łódeczkami przepłynęliśmy podziemną rzeczkę. Wszyscy zadowoleni a jednocześnie smutni (z powodu końca wycieczki) wróciliśmy bezpiecznie do domu. Klasa ósma będzie miło wspominać naszą ostatnią wycieczkę z wyjątkową „ekipą” z naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej o wycieczce w wykonaniu klasy ósmej.

Wycieczka szkolna 2019

Wycieczka szkolna

Kontakt


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.:  61 427 59 42
Dyrektor: +48 663 700 616
Sekretariat: +48 667 289 062

BIP logo