Aktualności

Rekrutacja 2019/2020

Informacje o zapisie dzieci do klasy  I/ oddziału przedszkolnego

 Szkoły Podstawowej w Fałkowie na rok szkolny 2019/2020

 

1. Do klasy pierwszej/oddziału przedszkolnego  przyjmowane są wszystkie dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej w Fałkowie  na podstawie zgłoszenia rodziców.

2. Spełnienie obowiązku szkolnego/przedszkolnego  rozpoczynają dzieci urodzone w:

 -   2012 roku - klasa  I,

-    2013 roku - oddział przedszkolny.

3. Zapisy dzieci odbywają się w terminie od 1 do 25 marca 2019 r.

4. Formularz zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym  terminie do 25 marca 2019r.

5. W przypadku podjęcia decyzji o zapisie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły do innej szkoły podstawowej, rodzic zobowiązany jest do niezwłocznego pisemnego powiadomienia Szkoły Podstawowej  w Fałkowie o miejscu realizacji obowiązku szkolnego przez dziecko.

Karty zgłoszenia w załączniku.

Zgłoszenie dziecka do klasy 1

Zgłoszenie dziecka do przedszkola

Oświadczenie

 

Dyrektor Szkoły

mgr Ewa Cieślińska 

W Syrii od 2011 roku trwa wojna. Sytuacja ludności cywilnej pogarsza się z każdym dniem. Mieszkańcy kraju nieustannie zmagają się z brakiem wody, pożywienia, ciepłych ubrań i dachu nad głową. Jedną z organizacji, która od wielu lat pomaga potrzebującym, jest Polska Akcja Humanitarna, która dostarcza wodę, buduje punkty mycia rąk, usuwa nieczystości, zaopatrza w kosze na śmieci, a także zapewnia paczki z materiałami higienicznymi i żywnością.

Uczniowie SP w Fałkowie postanowili wesprzeć działalność PAH, dlatego już po raz drugi zorganizowali Świąteczną Wystawę Rękodzieła. W zamian za ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie przez nauczycieli, uczniów i ich rodziny – można było przekazać darowiznę na rzecz potrzebujących. Do domów zabraliśmy śliczne przedmioty, które prócz świątecznego klimatu, dawały poczucie, że posiadmy moc czynienia czyjegoś życia lepszym. I często potrzeba do tego tak niewiele...

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli wystawę oraz tym, którzy nie przeszli obok niej obojętnie.

Wystawę poprzedziły lekcje w klasach siódmych i ósmej, podczas których przybliżono uczniom działalność PAH, młodzież rozwiązała quiz na platformie Kahoot pt. „Zróbmy pokój”, poznała historię Sadako Sasaki (japońskiej dziewczynki, która umarła na chorobę popromienną po zrzuceniu bomby atomowej na Hiroszimę), a także legendę o tysiącu żurawi. Uczestnicy warsztatów wykonali techniką origami żurawie z kolorowego papieru. Zdobią one teraz salę nr 2 i przypominają, że każda wojna niesie za sobą cierpienie, a ludzie powinni robić wszystko, żeby do niej nie dopuścić. Zajęcia uświadomiły nam jeszcze jedną ważną rzecz – każda, choćby najmniejsza pomoc ma kolosalne znaczenie dla tych, którzy jej potrzebują. Musimy działać – bezczynność i odwracanie głowy są nieetyczne.

pah