Aktualności

Rekrutacja 2019/2020

Informacje o zapisie dzieci do klasy  I/ oddziału przedszkolnego

 Szkoły Podstawowej w Fałkowie na rok szkolny 2019/2020

 

1. Do klasy pierwszej/oddziału przedszkolnego  przyjmowane są wszystkie dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej w Fałkowie  na podstawie zgłoszenia rodziców.

2. Spełnienie obowiązku szkolnego/przedszkolnego  rozpoczynają dzieci urodzone w:

 -   2012 roku - klasa  I,

-    2013 roku - oddział przedszkolny.

3. Zapisy dzieci odbywają się w terminie od 1 do 25 marca 2019 r.

4. Formularz zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym  terminie do 25 marca 2019r.

5. W przypadku podjęcia decyzji o zapisie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły do innej szkoły podstawowej, rodzic zobowiązany jest do niezwłocznego pisemnego powiadomienia Szkoły Podstawowej  w Fałkowie o miejscu realizacji obowiązku szkolnego przez dziecko.

Karty zgłoszenia w załączniku.

Zgłoszenie dziecka do klasy 1

Zgłoszenie dziecka do przedszkola

Oświadczenie

 

Dyrektor Szkoły

mgr Ewa Cieślińska 

W poniedziałek, 29 października, uczniowie klas siódmych i ósmej wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. Szkołę Podstawową w Fałkowie odwiedzili aktorzy z Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Zagrali spektakl pt. „z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović” i zorganizowali warsztaty.

Zaskoczyła nas forma przedstawienia. Byliśmy świadkami teatralno – piłkarskiego spotkania rozegranego w sali pomiędzy ławkami, przy których zwykle robimy notatki z lekcji. Zatarcie granicy między sceną i widownią, z początku dość onieśmielające, z biegiem czasu wywołało u nas entuzjazm, który nie gasł długo po wyjeździe zespołu teatralnego. Kiedy oswoiliśmy się z tą niecodzienną sytuacją, zaczęliśmy zgłębiać poruszane w spektaklu problemy. Marzenia, podejmowanie trudu, aby je spełnić, współpraca, rywalizacja, konieczność przestrzegania określonych reguł, to zagadnienia bliskie współczesnym nastolatkom, ale również, jak się okazało, ich idolom. Choćby takim, jak, słynący ze strzałów „z czuba”, szwedzki piłkarz Zlatan Ibrahimović.

Tekst sztuki napisał Tomasz Kaczorowski. Powstał on w ramach projektu Centrum Dramatu Najnowszego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie podczas warsztatów dramatopisarskich, został nagrodzony III nagrodą w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Produkcja spektaklu została dofinansowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach Konkursu im. Jana Dormana.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6