Aktualności

W poniedziałek, 29 października, uczniowie klas siódmych i ósmej wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. Szkołę Podstawową w Fałkowie odwiedzili aktorzy z Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Zagrali spektakl pt. „z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović” i zorganizowali warsztaty.

Zaskoczyła nas forma przedstawienia. Byliśmy świadkami teatralno – piłkarskiego spotkania rozegranego w sali pomiędzy ławkami, przy których zwykle robimy notatki z lekcji. Zatarcie granicy między sceną i widownią, z początku dość onieśmielające, z biegiem czasu wywołało u nas entuzjazm, który nie gasł długo po wyjeździe zespołu teatralnego. Kiedy oswoiliśmy się z tą niecodzienną sytuacją, zaczęliśmy zgłębiać poruszane w spektaklu problemy. Marzenia, podejmowanie trudu, aby je spełnić, współpraca, rywalizacja, konieczność przestrzegania określonych reguł, to zagadnienia bliskie współczesnym nastolatkom, ale również, jak się okazało, ich idolom. Choćby takim, jak, słynący ze strzałów „z czuba”, szwedzki piłkarz Zlatan Ibrahimović.

Tekst sztuki napisał Tomasz Kaczorowski. Powstał on w ramach projektu Centrum Dramatu Najnowszego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie podczas warsztatów dramatopisarskich, został nagrodzony III nagrodą w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Produkcja spektaklu została dofinansowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach Konkursu im. Jana Dormana.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6